Umění milovat sám sebe

Hlavním cílem článku je odhalit pravdu, jak být v životě spokojený sám se sebou. Mít upřímnou radost z vlastní existence. Mít rád sám sebe.


První informace

První informací, z hlediska umění milovat sám sebe, je určitě schopnost přiznat si jednoduchý fakt. Lidé nejsou perfektní! Každý z nás děláme chyby. Možná sami sebe často soudíte, podceňujete se. Přestaňte jednou pro vždy terorizovat sami sebe. Můžete dokonce nabýt pocitu, jako byste byli méněcenní. Jako kdybyste byli už od přírody horší než ostatní. Možná nejste spokojeni s prací, kterou děláte, nebo nejste spokojeni se vztahem, který máte.

Umění milovat sám sebe je klidná, pozvolná práce sám se sebou. Není to záležitost, kterou vyřešíte lusknutím prstů. Jde o práci s vnitřním tělem. První musíte začít sami u sebe. Po čase ucítíte, jak Vaše vnitřní láska začne rezonovat s ostatními. Dostanete se pomalinku do stavu, kdy Vás blízcí začnou více milovat. Bude z vás přímo zářit energie čisté lásky. V lidské povaze je přirozené přizpůsobovat se situaci. Pokud jiný člověk podvědomě přijme myšlenku, jak milujete sami sebe začne se přizpůsobovat. Začne fungovat na stejné vlně.


Druhá informace

Druhou informací je odpověď na otázku, zda nemáte rádi sami sebe jako celek či cítíte zlost vůči jedné konkrétní části svého těla. V tom je obrovský rozdíl. Většinou to bývá pouze část Vašeho těla, kterou nemáte rádi. Pokud nemáte rádi pouze část, zjistěte, jak často se na ten pocit zaměřujete. Pokud se dlouho všímáte jedné nepopulární části Vašeho já, začne Vás to vnitřně užírat. Protože tomu podnětu věnujete až příliš mnoho času. V takové situace je na místě otázka, zda to lze změnit či nelze. Pokud nelze je důležité přijmout Váš stav takový, jaký je. Zapracovat na porozumění a pochopení situace. Může to být běh na dlouhou trať, ale v okamžiku akceptace se Váš život konečně změní k lepšímu. Je důležité přestat se neustále ohlížet na to stejné bolestivé místo. Už jednou jste se s tím vypořádali, tak proč to neustále řešit. Takový přístup Vás může vnitřně ničit. Pár roků na to zjistíte, že to nebylo tak důležité. Možná se hlasitě zasmějete nad Vaším přístupem z minulých let.


Cvičení

Jednoduché cvičení. Bez rozdílu na věk, pohlaví, vzhled, … začněte milovat sami sebe. Bez podmínek. Bez předem stanovených pravidel, která se musí splnit. Stále milovat sám sebe. Vy sami jste nejdůležitější osoba pro sebe samotné.

Každé ráno si hrdě stoupněte před zrcadlo. Podívejte se sami na sebe hodně z blízka, natolik, že se Váš nos bude téměř dotýkat zrcadla. Podívejte se přímo sobě do očí. Nahlas pověste sami sobě: Miluji tě a přijímám tě přesně takového jaký jsi. Takto vyslovenou větu opakujte ještě dvacetkrát.

Věřte tomu, co říkáte. Uvědomte si přítomnost Vašeho já. Věnujte pozornost celé lidské bytosti, celému vnitřnímu bytí, které stojí před zrcadlem. Všimněte si drobných detailů. Přijměte sami sebe.

Zpočátku se můžete cítit zvláštně. Je to nezvyk, neobvyklé cvičení. Působí mírně sobecky. Možná dokonce zjistíte, jak moc jste kritizovali sami sebe. Jak moc na sebe tlačíte. Jak moc jste přísní. Je tu také možnost, že na chvíli zaváháte při promluvě k sami sobě. Znervózníte. Nebude z počátku cítit jistotu.

Někdy může být ohromně těžké milovat sám sebe a zároveň se osobně rozvíjet. To je paradoxně krása života. Milovat přítomný stav a současně se posouvat dál. Jít za svým cílem a stále přijímat sám sebe. Máte svolení milovat sami sebe. Probuďte lásku uvnitř těla a pošlete jí dál, věnujte velkou část sami sobě. Odpusťte sami sobě za chyby, kterých jste se dopustili. Přijměte realitu takovou, jaká je. Zažijete tak ohromný pocit vnitřního uspokojení.


Závěr

Ve zkratce řečeno přestaňte s veškerou kritikou. Přestaňte vše okolo Vás kritizovat jednou pro vždy. Zjednodušíte tak život sami sobě, možná i ostatním. Pamatujte, vy a pouze vy máte moc sami nad sebou, proto dělejte vše naplno, ale nekritizujte své činy, rozhodnutí, vlastní výsledky, ani ostatní lidi. Pokud budete dělat vše, jak nejlépe dovedete, ucítíte sami v sobě vnitřní klid.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *